حمل و نقل دریایی
 

حمل و نقل دریایی در بین انواع شیوه های حمل ونقل ، از قدیمی ترین آنها محسوب می گردد، با این نوع شیوه حمل انواع کالا ها توسط انواع شناور های کوچک و کشتی های بزرگ قابل حمل می باشد. این نوع حمل ابتدا توسط ملل و مردمانی که در سواحل دریاها و رودخانه های بزرگ زندگی می کردند شروع گردید و امروزه تمامی ملل دنیا به نحوی با آن سر و کار دارند و از مزایای آن استفاده می نمایند.

سهم حمل و نقل دريايی در جابجايی كالا ها در تجارت بين المللي حدودا 90 درصد كل اين تجارت را تشكيل مي دهد اين ميزان  به لحاظ تناژی حدودا شش ميليارد تن از انواع كالا ست كه تقريبا يك سوم آن را كالاهاي نفتي و يك سوم آن را كالاهاي خشك  و فله و بقيه را كالاهاي غير فله تشكيل مي دهند. در کشورمان ایران نیز در 11 ماه سال 1392 به میزان 120 میلیون تن واردات ، صادرات و ترانزیت شده است و در سال 1391 این میزان بالغ بر 139 میلیون تن کالا را در بر گرفته است.

مزایای حمل و نقل دریایی: 

1- هزينه حمل و نقل از طريق راه‌هاى آبى ارزان‌تر از حمل و نقل از راه‌هاى خشکى و هوايى مى‌باشد.

2- از جمله امتيازات ديگر ثابت بودن نرخ و کرايه باربرى دريائى است که به‌وسيله شرکت‌هاى بزرگ تعيين مى‌شود و کليه شرکت‌هاى حمل و نقل دريائى موظّف به رعايت نرخ مزبور هستند به جز کشتى‌هاى آزاد که در مواردى با توافق صاحب کشتى و مالک کالا نرخ حمل را تعيين مى‌نمايند.

3- امتياز ديگر اين روش اين است مقدار بارى که حمل مى‌شود نسبتاً زياد است به‌ طورى که در يک حمل و نقل دريائى محموله‌هاى سنگين به ‌سادگى جابه‌جا مى‌شود و از بندرى به بندر ديگر حمل و تحويل مى‌گردد.

4- عامل چهارم در مورد حمل و نقل دريائى ايمنى و ضريب اطمينان اين روش است زيرا اگر استانداردهاى مربوط به حمل و نقل دريائى از نظر بسته‌بندى و عدل‌بندى و ... رعايت گردد و خريدار و فرستنده برابر مقررّات اينکوترمز در مورد بيمه کالا و ساير شرايط اقدام نمايند تقريباً حمل و نقل کالا بدون خطر و يا خطرات بسيار کمى انجام خواهد شد.

شرکت مهندسی حمل ونقل پتروشیمی نیز با توجه به پتانسیل های موجود و همچنین ورود به بازارهای جدید در حوزه کاری مبادرت به افزودن مدیریت جدیدی در نمودار سازمانی خود به نام مدیریت بنادر و کشتیرانی نموده است.

در حال حاضر اهم خدمات حمل و نقل دریایی قابل ارائه به مشتریان شامل :

- عملیات کانتینری

- کشتی های فله خشک

- کشتی های حمل محمولات پتروشیمی و L.P.G

- کالاهای سنگین و ترافیکی

- عملیات چندوجهی و بین وجهی 

- ارائه خدمات  Door To Door

از اقصی نقاط جهان به ایران و یا بلعکس می باشد.این خدمات به صورت قراردادی و یا با استفاده از تجهیزات ملکی قابل انجام می باشد.

دفتر اصلی

سعادت‌آباد - بلوار دریا - پلاک 32 - شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی
تهران
ایران 

پست الکترونیک :

              info@ptc-ir.com


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی می‌باشد