تجهیزات حمل

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی به منظور حمل و جابجایی محمولات مشتریان از تجهیزات ویژه ، ایمن و تحت کنترل بازرسان فنی برخوردار میباشد . نحوه استفاده از این تجهیزات به خواص شیمیائی محمولات شامل وزن حجمی ، درجه اشتعال ، میزان خورندگی ، فشار ، دما  و... بستگی دارد که با توجه به موارد ذکر شده شامل موارد ذیل میباشند:

تانکرهای گاز

این گروه از تجهیزات  برای حمل مایعات تحت فشار ( گاز ) شامل گاز ال – پی – جی ،  بوتان ،  پروپان ،  پروپیلن ،  پنتان ، c4cut  و c3   مورد استفاده قرار می گیرد. هم اکنون 55 دستگاه ازاین تجهیزات  در اختیار شرکت بوده که در مسیر های مختلف فعالیت می نمایند. تجهیزات اندازه گیری نصب شده بر روی این گروه از تانکرها مثل دماسنج و فشارسنج و سوپاپ های اطمینان میزان ایمنی تجهیزات را در شرایط مختلف آب و هوایی کنترل می نماید. تجهیزات اندازه گیری نصب شده بر روی این گروه از تانکرها در دوره های مختلف کالیبره شده و تحت کنترل شرکت های بازرسی میباشد.

تانکرهای ویژه حمل  گاز آمونیاک

با توجه به حساسیت و خطر ناشی از حمل گاز آمونیاک و لزوم رعایت نکات ایمنی در سطح بالا ، شرکت اقدام به خرید تانکرهای ویژه حمل گاز آمونیاک از کشور روسیه نموده  و نمونه ساخت داخل آن نیز توسط شرکت ماشین سازی اراک ساخته شده و به شرکت تحویل شده است. این شرکت هم اکنون به منظور حمل گاز آمونیاک از 32 دستگاه تانکر ویژه استفاده می نماید. رانندگانی که به منظور حمل این گروه از محمولات اقدام می نمایند ، دوره های آموزش حمل محمولات خطر ناک را پشت سر گذاشته اند.

تانکرهای چهار مواد

تانکرهای چهار مواد به منظور حمل محصولات مایع پتروشیمی ، نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد . تعداد تجهیزات این گروه در حال حاضر 21 دستگاه میباشد. عمده محمولاتی که توسط این گروه از تجهیزات حمل می شود عبارتند از : بنزن ، پارازایلین ، اورتوزایلین ، تولوئن ،متانول ، مخلوط زایلین، بنزین ، هگزانول ، استایرین منومر ، ونیل استات و... میباشد.

تانکرهای استیل

حساسیت ، اهمیت و ماندگاری خواص بعضی از محمولات (به خصوص محمولات مایع ویژه) در مسیر حمل ، تا رسیدن به کارخانه مشتری ما را  بر آن داشت تا در ناوگان خود از 7 دستگاه تانکر استیل نیز استفاده نماییم که به منظور حمل منواتیلن گلایکول و دی اتیلن گلایکول مورد استفاده قرار می گیرد.

بازرسی و کنترل تجهیزات

رعایت اصول امانت داری ،  ایمنی و همچنین مقررات مربوط به گواهینامه مدیریت یکپارچه (شامل موارد زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی) ما را موظف و مکلف  به ساخت تجهیزات ایمن ، ویژه و قابل اطمینان با هدف حفظ جان و مال مشتریان و عموم مردم  نموده است . در این راستاکلیه تجهیزات شرکت حمل و نقل پتروشیمی در مراحل طراحی ، ساخت  و عملیات زیر نظر بازرسان فنی کنترل  شده و حضور بازرسان فنی در کلیه مراحل حمل ( قبل از بارگیری – حین بارگیری – پس از بارگیری ) بر اساس قراردادهای منعقده الزامی میباشد. کلیه تجهیزات شرکت دارای گواهینامه صلاحیت بوده و بر اساس برنامه ریزی انجام شده بصورت ادواری کنترل و به روز آوری می شود.

دفتر اصلی

سعادت‌آباد - بلوار دریا - پلاک 32 - شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی
تهران
ایران 

پست الکترونیک :

              info@ptc-ir.com


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی می‌باشد