اپراتوری بندر

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی در راستای تکمیل زنجیره خدمات لجستیک و ورود به عرصه حمل و نقل دریایی از نیمه دوم سال 1391 با حضور در مناقصه واگذاری عملیات کانتینری بندر بزرگ پارس عسلویه  که توسط شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی برگزار گردید بعنوان برنده مناقصه اعلام  و عملیات کانتینری این بندر به مدت سه سال به شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی واگذار گردید. 

شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی ، مسئوولیت بهره برداری از دو بندر بزرگ شرکت ملی صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، بندرامام خمینی و همچنین سایت مخازن پتروشیمی را بر عهده دارد و عملیات صادرات محصولات تولیدی ، واردات مواد اولیه و ذخیره سازی محصولات و مواد اولیه توسط این شرکت انجام می شود. 

شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی قبلا در مالکیت صد درصدی شرکت ملی صنایع پتروشیمی بود که در تاریخ 25/12/1392 برای اساس مزایده سازمان خصوصی سازی به کنسرسیومی متشکل از 6 شرکت واگذار گردید. 

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره لجستیک و حضور در بازار فوق و تداوم حضور در عملیات کانتینری بندر بزرگ پارس بعنوان یکی از شرکت های خریدار مشارکت نموده و موفق به خرید یک ششم شرکت معادل 16/66درصد گردید.  

محتمع بندری پارس 

1- آشنایی :

وزارت نفت جهت ارائه خدمات بندری به شناور‌های ورودی حامل کالاهای پروژه‌ای پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و سایر صنایع وابسته و محصولات تولیدی صادراتی و همچنین شناورهای خدماتی نسبت به طراحی و ساخت مجتمع بندری پارسٰ مشتمل بر بندر خدماتی و بندر پتروشیمی پارس و گوی‌های شناور SBM اقدام نموده است که جمعا دارای 25 پست اسکله و دو گوی شناور می‌باشد. این بندر در 270 کیلومتری بندر بوشهر و 480 کیلومتری بندر عباس واقع گردیده است.

2- مشخصات :

این بندر دارای 10 پست اسکله، 2 موج شکن غربی و شرقی به ترتیب با طول 2280 و 1002 متر، حوضچه‌ای به مساحت96.5 هکتار با پسکرانه‌ی 150 هکتار می‌باشد.

3- قابلیت‌ها:

توان پهلودهی 25 فروند کشتی به صورت همزمان
توان تخلیه کالاهای فوق سنگین (تا 1200 تن) با توجه به کیسونی بودن اسکله‌های 1 و 2 بندر خدماتی پارس
تامین برق ساحلی جهت استفاده شناورهای عملیاتی
دارا بودن ظرفیت صادرات فراورده‌های مختلف با ظرفیت اسمی یک میلیون تن گوگرد به صورت گرانول، 3 میلیون TEU کانتینر و 6 میلیون تن تجهیزات پالایشگاهی و 30 میلیون میعانات گازی و سایر موارد پتروشیمی در سال
توان پهلودهی کشتی‌های با آبخور 20 متر و ظرفیت 80 هزار 

 

دفتر اصلی

سعادت‌آباد - بلوار دریا - پلاک 32 - شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی
تهران
ایران 

پست الکترونیک :

              info@ptc-ir.com


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی می‌باشد