مخزن داری

در فرآیندهای شیمیایی نیاز به حمل ونقل ونگهداری مواد است که برای اینکاراز مخازن استفاده می کنند . این مخازن بسته به نوع ماده وخواص فیزیکی وشمیایی آن گوناگون هستند

مخازن به دو گروه اصلی تقسیم می شوند :

-مخازن ذخیره :

  1-مخازن ذخیره سرباز

  2-مخازن ذخیره بسته

     2-1مخازن ذخیره سقف ثابت

     2-2مخازن ذخیره با سقف شناور

     2-3 مخازن تحت فشار :

       2-3-1مخازن استوانه ای

       2-3-2مخازن کروی

       2-3-3مخازن غیر دایروی

       2-3-4مخزن تحت فشار داخلی

       2-3-5مخزن تحت فشارخارجی  

       2-3-6مخزن تحت فشار حرارتی

       2-3-7مخزن تحت فشار غیر حرارتی

       2-3-8مخازن جدار نازک

       2-3-9مخازن جدار ضخیم

 

*مخازن تحت فشاری که با شرایط خلاء مرتبط هستند باید برای فشار خارجی طراحی شوند در غیر این صورت متلاشی خواهند شد .

عملیات سوخت‌رسانی به کشتی یا بانکرینگ

تعریف سوخت رسانی به کشتی (بانکرینگ) : عبارت است از انتقال نفت کوره داخل مخازن واقع در بندر به داخل کشتی های پهلو گرفته در اسکله از طریق لوله و پمپاژ.

 

با افزايش مصرف سوخت هاي فسيلي در جهان، منطقه خاورميانه به يكي از مناطق مهم و كليدي براي تأمين انرژي در جهان تبديل شده است و سالانه هزاران كشتي اقيانوس پيما وارد خليج فارس مي شوند و اين مسئله منطقه خليج فارس را به يكي از پر تردد ترين مناطق دريايي جهان تبديل نموده است. اين حجم بالاي تردد، ارائه خدمات به كشتي هاي عبوري را به يكي از مهم ترين زمينه هاي ارزآوري و اشتغال زائي صنايع دريايي تبديل ساخته و ايران با توجه به موقعيت جغرافيايي ويژه در منطقه استراتژيك خليج فارس مي تواند سهم زيادي از اين منافع را نصيب خود كند. زيرا مرزهاي طولاني مشترك آبي با كشورهاي خليج فارس، فاصله كوتاه بنادر و جزاير جنوبي كشور با خطوط دريايي، گذر اجباري كليه كشتي هاي ورودي خليج فارس به مقصد كشورهاي منطقه از سواحل جنوبي كشور، ايران را در شرايط برتري نسبت به كشورهاي حوزه خليج فارس قرارداده است. فاصله كوتاه بنادر ايران تا آبراه هاي بين المللي منطقه و بالاخص تنگه هرمز، اين جذابيت را براي كشتي هاي عبوري فراهم مي كند كه بدون تغيير مسير با قدرت مانور مناسب سوخت مورد نياز خود را در شمال خليج فارس دريافت و به سفر دريايي خود ادامه دهند. شرکت ملی پخش عمليات بانكرينگ را با كمك بخش خصوصي در آبهاي بندرعباس راه اندازي نمود و در سال 1386 با توسعه اين صنعت ميزان فروش نفت كوره بانكرينگ را به رقم يك ميليون تن رساند. در سال 1387 اين رقم به 2/2 ميليون تن رسيد و در سال 1388 ميزان فروش به 4/3 ميليون تن افزايش يافت. در سال 1389 عليرغم تحميل محدوديت هاي بين المللي بر كشور عزيزمان ايران، شركت ملي پخش توانست آثار محدوديت هاي مذكور را كاهش داده و ميزان فروش نفتكوره بانكرينگ را در سطح 4/2 ميليون تن نگه دارد. همچنين شركت ملي پخش در سال 1390 علیرغم تشدید محدودیت های بین المللی حدود 2/2 میلیون تن نفتکوره بانکرینگ به فروش رسانده است و با توجه به ظرفيت هاي موجود در ايران و افزايش ميزان تقاضاي نفتكوره بانكرينگ در خليج فارس و درياي عمان در نظر دارد در آینده با كمك بخش خصوصي فعاليت در زمينه سوخت رساني و خدمات جانبي به كشتي ها  را در كليه بنادر جنوبي كشور توسعه دهد. در سال 1391 به منظور توسعه صنعت بانكرينگ در كشور ضمن شناسايي و معرفي شركت هاي جديد و فعال در اين حوزه، فروش نفتكوره و نفتگاز بانكرينگ به حدود 1836 يك ميليون و هشتصدو سي و شش هزار تن ميليون تن رسيده است.

دفتر اصلی

سعادت‌آباد - بلوار دریا - پلاک 32 - شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی
تهران
ایران 

پست الکترونیک :

              info@ptc-ir.com


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی می‌باشد