تاریخچه

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی در سال 1370 و همزمان با توسعه روز افزون صنایع پتروشیمی ، با هدف ارائه خدمات  حمل و نقل جاده ای به شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاسیس و از مرداد ماه سال 1371 فعالیت خود را شروع نموده است. این شرکت در راستای پاسخگویی به نیاز های روزافزون صنعت و  به موازات برنامه های توسعه ای و با اتکا به شناخت ، تجارب ، تخصص  و دانش مدیران و کارکنان خود  از کلیه مراحل عملیات حمل پس از تولید محصول تا صادرات آن الزاماً خود را مجهز به تجهیزات ویژه حمل ، از جمله محمولات خطرناک نمود و گستره فعالیت جغرافیایی خود را از طریق کسب مجوزهای قانونی از وزارت راه و ترابری  به مراکز تولید محصولات پتروشیمی و صنایع بالادستی و پایین دستی در سطح کشور توسعه داد .

از سال 1380 و با توجه به نیاز مجتمع های پتروشیمی به دریافت خدمات یکپارچه و مرتبط با لجستیک دو فرایند ترخیص محموله های صادراتی و وارداتی و همچنین عملیات انبارداری با هدف توسعه شرکت  و پاسخگویی به نیاز مشتریان به زنجیره خدمات شرکت اضافه شد . 

از سال 1382 بر اساس اصل 44 قانون اساسی  شرکت وارد بازار سرمایه ( بورس ) گردید و سهام آن با نماد "حپترو "مورد معامله قرار گرفت . ورود شرکت به بخش خصوصی چشم انداز جدیدی را برای ورود به بازارهای جدید فراهم نمود به نحوی که از اواخر سال 1389 و اوایل سال 1390 بخش حمل و نقل بین المللی شرکت فعالیت خود را آغاز نمود. 

همچنین از اواخر سال 1390 شرکت با هدف توسعه و تکمیل زنجیره خدمات  با برنده شدن در مناقصه بعنوان اپراتور بندر بزرگ پارس عسلویه معرفی گردید .

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی پس از دو دهه فعالیت و کسب تجارب فراوان و با شناخت محیط بازار و صنعت و بر اساس مطالعه ، تحقیق و پژوهش رمز ماندگاری و پاسخگویی موثر به نیازهای مشتریان را استفاده از مدیریت زنجیره تامین با تمرکز بر خدمات لجستیک دریافته و بر همین اساس نام شرکت در سال 1391 بر اساس مصوبه هیئت مدیره ، موافقت سازمان بورس اوراق بهادار به " شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی " تغییر نام داد و در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید.   

 

دفتر اصلی

سعادت‌آباد - بلوار دریا - پلاک 32 - شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی
تهران
ایران 

پست الکترونیک :

              info@ptc-ir.comتعداد بازدید کننده این صفحه :11486
تعداد بازدید کننده امروز : 145
تعداد بازدید کنندگان : 1000361

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی می‌باشد